اخبار, خبرنامه

واگذاری مراکز دندانپزشکی دانشگاهی شیفت عصر به بخش خصوصی

مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان در همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: دستورالعمل واگذاری مراکز دندانپزشکی تحت نظر معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور آذرماه امسال به رؤسای دانشگاه ها ابلاغ شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سامانه سیب بیشترین خدمات به بهداشت دهان و دندان تعلق دارد و دقیق ترین ثبت اطلاعات توسط این بخش صورت می گیرد. همچنین جذب ۱۸۰۰ نیروی کار برای بهداشت دهان و دندان کار بسیار بزرگی بود که طی سالهای اخیر انجام گرفت.

به گفته ایشان طرح دندانپزشک خانواده در دو بخش روستایی و شهری یک طرح بزرگ است که در اجرای آن باید مدیران گروه دهان و دندان دانشگاهها نهایت دقت را انجام دهند.

وی ادامه داد: طرح عاری سازی دندان دانش آموزان از پوسیدگی یکی از طرح های ماندگار این حوزه است که اجرای آن براساس تفاهم نامه وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش می باشد و آموزش، پیشگیری، درمان و پژوهش بخش های مهم این تفاهم نامه است. در تمامی این بخش ها توفیقات بسیاری حاصل شده به طوری که شاخص پوسیدگی از ۲٫۰۹ در سال ۹۱ به ۱٫۸ در سال ۹۵ رسیده است./خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *